Konum hukuk

Tel :(0212) 291 92 13
KONUM ANTETLİ
Ana sayfa -
EKİBİMİZ

Av. Talha Bilal OKTAR

Ekibimiz

Konum Hukuk

Av. Talha Bilal OKTAR

Kurucu Ortak 

Büromuzun Kurucu Ortak Avukatı Talha Bilal Oktar, İstanbul doğumlu olup eğitim hayatını İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde burslu olarak lisans eğitimini tamamlayan Oktar, ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim görmektedir. Ayrıca akademik kredili olarak çeşitli Üniversitelerden Deniz Hukuku, Devletler Özel Hukuku, İdare Hukuku, Vergi Hukuku ve Uygulaması derslerini almıştır.
Üniversite eğitimi sırasında belli bir süre Amerika’da bulunmuş olup yüksek seviye İngilizce dil yetkinliği bulunmaktadır. Bu esnada çeşitli hukuki seminer ve eğitimlere de katılarak kendisini alanında uzman bir avukat olma yolunda geliştirmiştir. İstanbul’da saygın bir hukuk bürosunda stajyer olarak başladığı meslek yaşamına, yine alanında yetkin ve yenilikçi hukuk bürolarında avukat olarak devam etmiştir. Kariyerinde büyük ve saygın şirketlere danışmanlık verme fırsatı bularak sayılı projelerde avukatlık hizmeti vermiştir.
Mesleki yoğunlaşma alanı genel olarak Sigorta Hukuku ve Yabancılar Hukuku olmakla birlikte bunların yanı sıra İş Hukuku, Miras Hukuku, Ticaret Hukuku, ve Borçlar Hukuku alanlarında da çalışmalarda bulunan Talha Bilal Oktar, özellikle hukuki danışmanlık ve dava takip işlemlerini yönetmek ve yürütmek, durum tespit çalışmalarında aktif rol alarak hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
Oktar, kuruculuğunu üstlendiği Konum Hukuk Bürosu çatısı altında avukatlık mesleğini sürdürmektedir.